Wracamy!

Do „Gościa Niedzielnego” wraca nasz diecezjalny dodatek; na razie na próbę. Kilkutygodniowa nieobecność dodatku w wersji papierowej była związana z epidemia koronawirusa.

Zamrożenie diecezjalnych dodatków, a jest ich w Polsce 20, stało się skutkiem niemożności dystrybucji „Gościa Niedzielnego” w parafiach. Stanęliśmy przed zagrożeniem istnienia dla całego tygodnika. Od połowy marca całą aktywność przenieśliśmy do internetu. Na naszej radomskiej stronie zamieściliśmy niemal 200 informacji. Tematów nie brakuje, chociaż doskwiera niemożność pracy „w terenie”. Wcześniej, każdego tygodnia byliśmy na kilkunastu wydarzeniach, religijnych, kulturalnych, itp. Teraz pracujemy zasadniczo w redakcji z niemożnością przyjmowania gości. Trudniej dotrzeć do miejscowości poza Radomiem, choć jakoś to idzie. – mówi ks. Zbigniew Niemirski, kierownik radomskiej redakcji „Gościa Niedzielnego”.

W najbliższą niedzielę wraca diecezjalny dodatek.

– Nie można jeszcze powiedzieć, że na stałe. To raczej próba, swoisty eksperyment. Oby się udał. Mam nadzieję, że pomoże nam w tym grono naszych przyjaciół, którzy mówią nam o tęsknocie za diecezjalnymi stronami w wydaniu papierowym. Już mam informacje, że po zwiększeniu liczby wiernych w kościołach udało się w wielu parafiach rozprowadzić cały nakład. Jestem pełen nadziei, że będziemy mogli nadal służyć pracą na polu dokumentowania życia kościelnego w naszej diecezji. – dodaje ks. Niemirski i zaprasza do lektury.

A w najbliższym numerze będzie można przeczytać o akcie zawierzenia diecezji Najświętszemu Sercu Jezusa i Matce Bożej jakiego dokonał bp Henryk Tomasik w radomskiej katedrze oraz o modlitwie za kapłanów – ofiary totalitaryzmów niemieckiego i sowieckiego. Czym jest Bractwo Dobrej Śmierci dowiemy się z artykułu ks. Zbigniewa Niemirskiego, który rozmawiał z dr. Robertem Wiraszką, zaś artykuł o modlitwie wąchockich mnichów napisała Marta Deka. Będą też wiadomości z zagranicy: o tym jak z COVID-19 radzą sobie w Kamerunie opowie misjonarz ks. Mirosław Bujak, a o doświadczeniu wielkiego dobra i modlitewnej łączności w czasie epidemii mówi ks. Robert Ciekanowski z włoskiej Sardynii. Dowiemy się również o pomocy dla medyków: pomagają im m.in. studenci, którzy gotują obiady, ale pomóc może każdy włączając się w akcję Caritas Diecezji Radomskiej „Ubierz Medyka”. W minionym miesiącu pożegnaliśmy 4 kapłanów-seniorów; ks. Zbigniew Niemirski przypomina ich sylwetki.

Już w najbliższą niedzielę „Gość Niedzielny” z radomskim dodatkiem będzie dostępny w parafiach. Zapraszamy również do odwiedzenia strony radom.gosc.pl.