Msza święta za polskich kierowców

Zdjęcie: http://www.miva.pl
Kiedy:
29 kwiecień 2018, niedziela@12:30 – 13:30
2018-04-29T12:30:00+02:00
2018-04-29T13:30:00+02:00
Gdzie:
Katedra pw. Opieki NMP w Radomiu
Henryka Sienkiewicza 13
26-610 Radom
Polska

Ostatnia niedziela kwietnia w kalendarzu duszpasterskim Konferencji Episkopatu Polski to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Krajowe Duszpasterstwo Kierowców oraz MIVA Polska zapraszają wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów i członków ich rodzin do szczególnej modlitwy o Boże wsparcie i pomoc św. Krzysztofa, aby zawsze poruszać się po drogach w sposób odpowiedzialny, bezpiecznie, spokojnie i z życzliwością do ludzi.

Główne obchody będą miały miejsce w Radomiu, gdzie w tym dniu o godz. 12.30 w Katedrze p.w. Opieki NMP zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji polskich kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Nieco wcześniej – po Mszy św. dla dzieci o godz. 11.00 – odbędzie się poświecenie rowerów. Rowerzyści otrzymają od MIVA Polska elementy odblaskowe na rower.

MIVA Polska zaprasza też do wsparcia akcji „uCZYNek WIARY – rowery dla katechistów w Afryce”. Przy stoisku MIVA pod katedrą od rana będzie można zaopatrzyć się w pamiątki z misji i dowiedzieć się o działalności tej organizacji pomagającej polskim misjonarzom na całym świecie w zdobyciu środków transportu.

Organizatorzy i współorganizatorzy obchodów:

• ks. dr Marian Midura – Krajowy Duszpasterz Kierowców,
  • ks. Jerzy Kraśnicki – dyrektor MIVA Polska (z-ca Krajowego Duszpasterza Kierowców),
  • ks. Krzysztof Ćwiek, proboszcz Katedry,
  • ks. Gabriel Marciniak – parafia Matki Bożej Bolesnej w Radomiu