Z Radomia na Święty Krzyż

U stóp Świętego Krzyża. Foto: arch. parafii.

Ponad stuosobowa grupa z parafii św. Brata Alberta w Radomiu wzięła udział w pielgrzymce na Święty Krzyż. Pielgrzymka odbyła się w niedzielę, 18 września.

– Ponad 100 osób na czele z Księdzem Proboszczem Markiem Janasem uczestniczyła w pielgrzymce autokarowej do najstarszego w Polsce Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu. – mówi ks. Karol Kostecki, wikariusz z parafii św. Brata Alberta w Radomiu.

Pielgrzymi odprawili Drogę Krzyżową idąc Drogą Królewską, a następnie uczestniczyli we Mszy Świętej w Świętokrzyskiej Bazylice Trójcy Świętej.

– Pielgrzymka stanowi rozpoczęcie przygotowań do 40. rocznicy powstania parafii na radomskim Prędocinku oraz Misji Świętych które w czerwcu przyszłego roku poprowadzą Misjonarze Oblaci ze Świętego Krzyża. – dodaje ks. Karol.

Zdjęcia: arch. parafii.