Zmarł ks. prał. Mieczysław Deka

Śp. Ks. prał. Mieczysław Deka (1938-2022). Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W sobotę, 24 września 2022 roku, zmarł ks. prał. Mieczysław Deka, mieszkaniec Domu Księży Emerytów. Przeżył 84 lata, w tym 55 lat w kapłaństwie.

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele pw. św. Bartłomieja Ap. w Opocznie, we wtorek, 27 września, o godz. 13.00. Po Mszy św. pochowanie ciała na cmentarzu parafialnym przy ul. Moniuszki w Opocznie.

Ks. prał. Mieczysław Deka urodził się 13 stycznia 1938 roku w Opocznie. Święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 1967 roku w Sandomierzu.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Koniemłoty, Niekłań, Opatów, Radom – Opieki NMP. Był proboszczem w parafiach: w Koniemłotach, Wrzosie oraz w Starachowicach – Niepokalanego Poczęcia NMP.

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie… +

Przypominamy, że wszyscy kapłani diecezjalni zobowiązani są do sprawowania jednej Mszy Świętej za każdego zmarłego biskupa i prezbitera diecezji radomskiej (zob. Dokumenty II Synodu Diecezji Radomskiej, nr 480).