Zaproszenie do udziału w 41. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę

40. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej - dzień 1. Foto: ks. Stanisław Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Bp Henryk Tomasik zaprasza do udziału w 41. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Oto treść zaproszenia:

W dniu 6 sierpnia 2019 roku wyruszy na trasę do Częstochowy Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

Pielgrzymka to czas refleksji, modlitwy i ofiary. Przypomina nam o tym, że całe życie człowieka jest pielgrzymowaniem do wyznaczonego przez Boga – Stwórcę celu.

„W MOCY BOŻEGO DUCHA” – to temat „rekolekcji w drodze”, które będziemy przeżywać podczas sierpniowej Pielgrzymki na Jasną Górę. Temat ten harmonizuje z treścią roku duszpasterskiego, który przeżywamy w Kościele. Będziemy wspólnie dziękować za wszystkie wspólnoty, które są owocem działania Ducha Świętego.

Będziemy modlić się także o dar głębokiej wiary i otwarcie na działanie Ducha Świętego, który jednoczy wierzących w wielką wspólnotę wiary, którą jest Kościół.

Dziękuję Duszpasterzom oraz ich Współpracownikom za przygotowanie naszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Zapraszam Was, Drodzy Bracia i Siostry, a szczególnie młodzież, do udziału w tych „rekolekcjach w drodze”. Wszystkich pątników proszę o tworzenie atmosfery braterskiej współpracy, o ducha modlitwy i ofiary, czego wyrazem będzie także strój harmonizujący z pokutnym charakterem Pielgrzymki.

Wszystkich proszę o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny, szczególnie w intencji rodzin i młodzieży, abyśmy byli wierni Chrystusowi i Jego Ewangelii.

Na trud pielgrzymowania z serca błogosławię.

+ Henryk Tomasik
Biskup Radomski