„Żebyście byli sługami według Chrystusowego Serca”

Święcenia diakonatu (2018). Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Relacja z uroczystości święceń diakonatu.

Bp Piotr Turzyński udzielając święceń diakonatu 11 klerykom radomskiego seminarium zachęcił ich, by znaleźli swój kształt służby. W homilii dał kilka przykładów kapłańskiej służby. Przypominał o kapłanach, którzy służyli Bogu i ludziom nim 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość; przypomniał też dwóch radomskich kapłanów: ks. Romana Kotlarza – męczennika protestu robotniczego z czerwca 1976 i ks. Marcelego Prawicę, który ponad 40 lat służył jako misjonarz w Zambii.

– Oni znaleźli swój kształt służby, szukając wzoru w Chrystusie Panu, który stał się diakonem wszystkich. Służba to miłość, która jest daniem wszystkiego. Znajdźcie swój kształt służby. Patrząc na Jezusa Chrystusa, patrząc na Maryję i Jej Niepokalane Serce. – mówił biskup.

Bp Piotr Turzyński, homilia:

[FAG id=7469]