Zmarł Ks. kan. dr Andrzej Wołczyński

Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Informujemy, że 21 sierpnia 2023 roku zmarł Ks. kan. dr Andrzej Wołczyński, emeryt, od 18 lat przebywający w klasztorze Sióstr Bernardynek w Kończyskach, parafia Zakliczyn n. Dunajcem (diec. tarnowska).

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w parafii pw. Chrystusa Kapłana w Radomiu, w piątek, 25 sierpnia, o godz. 10.00.

Po Mszy św. złożenie urny na cmentarzu komunalnym w Radomiu na Firleju (brama od ul. Ofiar Firleja).

Ks. kan. dr Andrzej Wołczyński urodził się 18 stycznia 1937 roku w Sandomierzu. Święcenia kapłańskie przyjął 15 sierpnia 1959 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Mirzec, Bliżyn, Cerekiew, Skarżysko-Kamienna – św. Józefa, Starachowice – Świętej Trójcy, Zwoleń – Podwyższenia Krzyża Świętego. Był proboszczem parafii: Olbierzowice (diec. sandomierska), Pionki – św. Barbary, Kowala.

Przypominamy, że wszyscy kapłani diecezjalni zobowiązani są do sprawowania jednej Mszy Świętej za każdego zmarłego biskupa i prezbitera diecezji radomskiej (zob. Dokumenty II Synodu Diecezji Radomskiej, nr 480).