Zmarł ks. kan. Henryk Kołodziejczyk

Ks. Henryk Kołodziejczyk (1939-2019). Foto: ks. Z. Niemirski / FOTO Gość

Informujemy, że w dniu 10 czerwca 2019 r. zmarł ks. kan. Henryk Kołodziejczyk, rezydent w parafii św. Szczepana w Skrzynnie.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. w sobotę, 15 czerwca 2019 r., o godz. 10.00, w kościele pw. św. Szczepana w Skrzynnie.

Następnie przewiezienie ciała do Opoczna, gdzie o godz. 12.30 będzie sprawowana Msza św. pogrzebowa w kościele św. Bartłomieja. Po Mszy św. odprowadzenie ciała na miejscowy cmentarz.

Ks. kan. Henryk Kołodziejczyk urodził się 14 lipca 1939 r. w Gorzałkowie. Święcenia kapłańskie przyjął 7 czerwca 1964 roku. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Magnuszew, Łagów Opatowski, Jastrząb, Garbatka, Skarżysko-Kamienna – NSJ, Radom – MB Miłosierdzia, Ostrowiec Świętokrzyski – św. Michała. Jako proboszcz duszpasterzował w parafiach Wojciechowice oraz Skrzynno. Po przejściu na emeryturę w 2014 roku zamieszkał jako rezydent przy parafii św. Szczepana w Skrzynnie.