Zmarł ks. kan. Jerzy Kłusek

Śp. Ks. kan. Jerzy Kłusek (1937-2021). Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W niedzielę, 22 sierpnia, w 84. roku życia i w 58. roku kapłaństwa zmarł ks. kan. Jerzy Kłusek, mieszkaniec Domu Księży Seniorów.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą Świętą żałobną w środę, 25 sierpnia o godzinie 9.00, w parafii Chrystusa Kapłana w Radomiu (przy Seminarium), a następnie będzie celebrowana Msza pogrzebowa o godz. 12.00, w parafii Nowa Słupia (diec. Sandomierska). Po Mszy św. pochowanie ciała na parafialnym cmentarzu.

Ks. kan. Jerzy Kłusek urodził się 28 listopada 1937 r. w Pokrzywiance. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 1963 roku w Sandomierzu. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Bedlno, Obrazów, Wsola, Skórkowice, Świerże Górne, Beszowa, Potworów, Waśniów, Ożarów, Góra Puławska, Pawłowice, Jedlnia. Jako proboszcz duszpasterzował w parafii Sieciechów (1992-2013).

Po przejściu na emeryturę zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Radomiu.

Przypominamy, że wszyscy kapłani diecezjalni zobowiązani są do sprawowania jednej Mszy Świętej za każdego zmarłego biskupa i prezbitera diecezji radomskiej (zob. Dokumenty II Synodu Diecezji Radomskiej, nr 480).

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie… +