Zmarł Ks. Wacław Sztandera

Śp. Ks. Wacław Sztandera (1945-2022). Foto: ks. Z. Niemirski / FOTO Gość

Informujemy, że w dniu 28 sierpnia 2022 r. zmarł ks. Wacław Sztandera, mieszkający przy parafii św. Andrzeja Apostoła w Wójcinie. Miał 77 lat, a 50 lat temu przyjął święcenia kapłańskie.

Msza Święta żałobna będzie sprawowana w środę, 31 sierpnia, o godz. 18.00 w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Wójcinie.

Msza Święta pogrzebowa będzie odprawiona w parafii pw. św. Michała Archanioła w Pilczycy w czwartek, 1 września, o godz. 12.00. Po Mszy św. pochowanie ciała na miejscowym cmentarzu.

Ks. Wacław Sztandera urodził się 25 lipca 1945 roku w Olszówce. Święcenia kapłańskie przyjął 10 czerwca 1972 roku w Sandomierzu. Jako wikariusz pracował w parafiach: Goźlice, Odrzywół, Krynki, Drzewica, Iwaniska, Świerże Górne, Krępa Kościelna. Był proboszczem w parafii w Kończycach, Pawłowicach n. Wisłą oraz w Wójcinie.

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie… +

Przypominamy, że wszyscy kapłani diecezjalni zobowiązani są do sprawowania jednej Mszy Świętej za każdego zmarłego biskupa i prezbitera diecezji radomskiej (zob. Dokumenty II Synodu Diecezji Radomskiej, nr 480).