Zmarła matka Danuta Wróbel

M. Danuta Wróbel. Foto: ks. Z. Niemirski / FOTO Gość

W dniu 26 marca zmarła matka Danuta Franciszka Wróbel (l. 69), była przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej.

O śmierci i uroczystościach pogrzebowych w imieniu Sióstr Służek informuje m. Mirosława Grunt, matka generalna Zgromadzenia:

– Ze smutkiem informujemy, że w dniu 26 marca, po ciężkiej i  nieuleczalnej chorobie odeszła po nagrodę wieczną do Pana m. Danuta Franciszka Wróbel, była przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Przeżyła 69 lat.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 27 marca w domu generalnym Zgromadzenia w Mariówce. Porządek Uroczystości:

• godz. 14.00 – modlitwa różańcowa
  • godz. 15.00 – Msza św. pogrzebowa

Po Eucharystii ciało śp. m. Danuty zostanie złożone na cmentarzu parafialnym w Smogorzowie.

Matka Danuta Wróbel urodziła się 1955 r. w Opocznie. Pierwsze śluby zakonne w Zgromadzeniu Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej złożyła w 1977 r., a wieczyste – w 1982 r. Ukończyła studia teologiczne i specjalizację z duchowości franciszkańskiej na Papieskim Uniwersytecie Antonianum w Rzymie.

W Zgromadzeniu pracowała jako katechetka, moderatorka diecezjalna Ruchu Światło-Życie w diecezji sandomiersko-radomskiej, przez 9 lat jako mistrzyni nowicjatu. W latach 2000-2012 była przełożoną generalną Zgromadzenia. Była również przewodniczącą Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce (od 2007 r.), a w 2008 roku w Belgii została wybrana konsyliarzem (radną) Komitetu Wykonawczego Unii Europejskich Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonnych (UCESM).

+ Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…