Droga Krzyżowa ulicami Radomia

Żeromskiego
Radom
Polska

Jak co roku, w Niedzielę Palmową, obchodzony będzie Światowy Dzień Młodzieży. Na hasło XXXIII. Światowego Dnia Młodzieży 2018 roku Papież Franciszek wybrał słowa: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1, 30).

Z tej okazji tradycyjnie w Radomiu organizowana jest przez młodych Droga Krzyżowa ulicami miasta. ROZPOCZNIE SIĘ ONA O GODZ. 20.00 przed kościołem św. Jana – Fara. W tym roku rozważania Drogi Krzyżowej przygotowały Siostry Służki z Mariówki. Niektóre ze stacji będą miały odmienny charakter: inscenizacja, prezentacja multimedialna.

Mamy jednak nadzieję, że pomimo nowych form uda nam się zachować modlitewny i refleksyjny charakter Drogi Krzyżowej, jaki pamiętamy z poprzednich lat. Zakończenie spotkania będzie miało miejsce w naszej Katedrze, gdzie zostaną rozdane teksty Orędzia Papieża Franciszka na Światowy Dzień Młodzieży.

Na całym świecie dzień ten staje się wielkim świętem młodzieży i szczególną okazją do publicznego zamanifestowania swojej wiary. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tych uroczystościach nie tylko młodzież, ale wszystkich mieszkańców Radomia i okolic.

+ Henryk Tomasik
Biskup Radomski