Nocna pielgrzymka w strugach deszczu

VI. Nocna Pielgrzymka Kobiet do Błotnicy. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Ulewny deszcz nie wystraszył pań, których ponad pół tysiąca udało się w nocna pieszą pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Pielgrzymkę po raz szósty zorganizowali radomscy Rycerze Kolumba. Pątniczki pobłogosławił bp Marek Solarczyk.

Tegorocznej pielgrzymce przyświecało hasło: „Józef i Maryja normalna rodzina”. Rozpoczęła się tradycyjnie od Apelu Jasnogórskiego w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej na radomskim Kapturze. Modlitwę poprowadził i pobłogosławił na drogę bp Marek Solarczyk.

– Moje drogie bohaterki! Mam w pamięci pielgrzymkę z Warszawy na Jasną Górę, kiedy jeszcze byłem uczniem szkoły średniej, że jak zaczęło padać w Warszawie, to nie skończyło do kaplicy Matki Bożej. Życzę mocy Ducha. 12 czerwca jest wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Nie może być nic piękniejszego jeżeli chodzi o tajemnicę kobiety idącej przez swoje życie z Bogiem. Dzisiejszy dzień to jednocześnie rocznica konsekracji katedry pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny, która jest matką kościołów w naszej diecezji. Wy, panie, jesteście właśnie takim znakiem, tego, co każdego dnia możemy przeżywać, co uobecnia w naszej diecezji nasza katedra, to wszystko, co jest oddane opiece Matki Bożej. Tej opieki przyzywamy na wszystkie wasze intencje. Życzę wam, aby ten czas waszego pielgrzymowania był odnowieniem miłości, jaką Bóg was obdarza i jaka przez was jest ofiarowana waszym bliskim i każdemu, z kim jesteście na drodze waszego życia. – mówił bp Solarczyk.

Bp Marek Solarczyk:

Bp Marek Solarczyk, rozważanie apelowe:

Pielgrzymkę po raz szósty zorganizowali Rycerze Kolumba.

– Nas nic nie przeraża, bo jeżeli Bóg z nami, któż przeciw nam? Podobna sytuacja była rok temu, kiedy w trakcie pielgrzymki nocnej dla mężczyzn było oberwanie chmury. Nie zrobiło to na nas żadnego wrażenia. Również kobiety nie wystraszyły się deszczu. Jest zapotrzebowanie na takie pielgrzymki, bowiem nocne pielgrzymowanie daje niesamowitą atmosferę modlitwy – powiedział Marek Tyka, Wielki Rycerz Rady Rycerzy Kolumba.

Rycerze zadbali, by trudy nocnego pielgrzymowania nie były dla pań zbyt uciążliwe. W pełni zabezpieczyli trasę od strony bezpieczeństwa, a w taczowskim parku historycznym „Rycerze Bogurodzicy” – przygotowali dłuższy odpoczynek połączony z gorącym posiłkiem.

Pielgrzymowanie zakończyła Msza św. o godz. 6.00 w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy.

W najbliższą sobotę również do Sanktuarium w Starej Błotnicy wyruszy XV. Nocna Piesza Pielgrzymka Mężczyzn. Więcej informacji o tej pielgrzymce: >>TU<<.

Failed to get data. Error: