Adoracja Najświętszego Sakramentu – dzień II

590
Adoracja Najświetszego Sakramentu i nabożeństwo pokutne. Przeprośna Górka 2019. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

„Połóż mię jak pieczęć na twoim sercu, jak pieczęć na twoim ramieniu…”

Pieśń: Bądźże pozdrowiona / W kruszynie chleba Panie jesteś.

Uwielbiam Cię, Panie Jezu Chryste, ukryty w Najświętszym Sakramencie. Nasze oczy Cię nie widzą, bo ukryłeś się pod postacią białego chleba, który rozdaje się każdemu, pozwala się kruszyć, łamać, rozdawać do ostatka, a wszystko z miłości do nas. W każdej Eucharystii mówisz do nas: „Bierzcie i jedzcie…, Bierzcie i pijcie…”. Panie Jezu w czasie tej adoracji pragniemy nasycić się Twoją miłością.

Pieśń: Jesteś, Panie, winnym krzewem.

W księdze „Pieśni nad pieśniami” czytamy: „Gołąbko ma, [ukryta] w zagłębieniach skały, w szczelinach przepaści, ukaż mi swą twarz, daj mi usłyszeć swój głos! Bo słodki jest głos twój i twarz pełna wdzięku” (Pnp 2, 14).

Wiele razy w swoim życiu doświadczam spojrzeń, które mnie oceniają, patrzą podejrzliwie, a nawet skreślają i spisują na straty. Dlatego szukam, Panie, Twojego Oblicza, Twojego miłosiernego spojrzenia, Twoich oczu, które zawsze patrzą na mnie z Miłością, bez oskarżenia i podejrzeń.

W Twoim spojrzeniu odnajduję swoją wartość; gdyż ciągle odkrywam to, ile dla Ciebie znaczę i jak wiele dla Ciebie jestem wart.

Pieśń: Ukaż mi, Panie, swą twarz.

Z księgi „Pieśni nad pieśniami”: „Połóż mię jak pieczęć na twoim sercu, jak pieczęć na twoim ramieniu, bo jak śmierć potężna jest miłość, a zazdrość jej nieprzejednana jak Szeol, żar jej to żar ognia, płomień Pański” (Pnp 8, 6).

Panie Jezu pragnę swoją głowę oprzeć na Twoim ramieniu, wsłuchać się w bicie Twego serca.

Proszę, abyśmy teraz położyli prawą dłoń na swym sercu i przez chwilę wsłuchali się w bicie naszego serca.

Chwila ciszy.

Każde bicie mojego serca to Jezusowe: „Kocham! Kocham! Kocham!”. Z księgi „Pieśni nad pieśniami”: „Wody wielkie nie zdołają ugasić miłości, nie zatopią jej rzeki. Jeśliby kto oddał za miłość całe bogactwo swego domu, pogardzą nim tylko” (Pnp 8, 7).

Panie Jezu, nic nie jest w stanie powstrzymać Twojej Miłości. Ile już razy przekonywałeś mnie, że nie wyczerpała się Twoja miłość; że pomimo mojej słabości, grzeszności i mojej nędzy nie odwołałeś swojej miłości, że ukochałeś mnie Miłością odwieczną…

Pieśń: Jesteśmy piękni Twoim pięknem, Panie.

[ostatnie 15 minut]

Teraz w chwili ciszy wpatruj się w Chrystusa. Może chcesz o czymś opowiedzieć, porozmawiać; proszę abyś w tym czasie zbytnio nie zajmował się sobą. Zajmij się Jezusem, adoruj i uwielbiaj Go, wpatruj się w Jego miłość, a zobaczysz, że On zajmie się tobą…

[Adoracja w ciszy]

Pieśń: Przed tak wielkim Sakramentem.

oprac. ks. Wojciech Pawłowski