Bp Tomasik: Wielkim Bożym darem jest życie

Bp Henryk Tomasik. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

– Wielkim Bożym darem jest życie. Szczególną okazją dla podkreślania jego wartości jest Dzień Świętości Życia. – przypomina Bp Henryk Tomasik i zachęca do podjęcia w tym dniu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Komunikat Biskupa Radomskiego
na Dzień Świętości Życia
25 marca 2019 r.

Wielkim Bożym darem jest życie. Szczególną okazją dla podkreślania jego wartości jest Dzień Świętości Życia. Celem tego Dnia jest budzenie wrażliwości na sens i wartość życia ludzkiego na każdym jego etapie. W adhortacji apostolskiej Amoris laetitia Ojciec Święty Franciszek zachęca, aby rodziny z radością przyjmowały dar życia. Rodzina – „domowy Kościół” – jest miejscem, gdzie każde ludzkie życie powinno zostać otoczone szacunkiem i miłością. Dzieci, młodzież, małżonkowie i dziadkowie mają w rodzinie swoje niepowtarzalne zadania i role do spełnienia.

Drodzy Diecezjanie!

Serdecznie zachęcam wszystkich do podjęcia w tym dniu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to duchowa pomoc matkom w stanie błogosławionym, które znajdują się w trudnej sytuacji. Jednocześnie jest to ogromne wsparcie dzieła ochrony ludzkiego życia.

Proszę o podjęcie tego dzieła we wszystkich parafiach Diecezji Radomskiej. Zapraszam także na centralne obchody Dnia Świętości Życia, które odbędą się w kościele Ojców Bernardynów w Radomiu.

Program:

• 17.00 – Marsz dla Życia z radomskiej katedry do kościoła Ojców Bernardynów.
  • 18.00 – Droga Krzyżowa w intencji poszanowania życia człowieka
  • 18.30 – Uroczysta Msza św., z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego
  • 19.30 – Procesja i zawierzenie obrońców życia Maryi Matce Życia

Niech Maryja, Boża Rodzicielka, uczy nas troski o każde ludzkie życie.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Henryk Tomasik