Zaproszenie na VIII. Marsz dla Życia i Rodziny i VII. Tydzień Ewangelizacyjny

Bp Henryk Tomasik i Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej zapraszają na VIII. Marsz dla Życia i Rodziny. Oto treść zaproszenia:

W dniu 9 czerwca 2019 r. już po raz ósmy ulicami Radomia przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Inicjatywa organizowania Marszów dla Życia i Rodziny w całej Polsce ma na celu ukazanie piękna małżeństwa i rodziny oraz zachwytu nad tym wspaniałym dziełem Pana Boga. Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu dania świadectwa o podstawowej wartości życia ludzkiego od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartych na przyjęcie i wychowanie dzieci.

Tegoroczny Marsz jest organizowany pod hasłem „Szczęśliwa rodzina – szczęśliwe dzieci”. Hasło to podkreśla prawdę, że dobre relacje między małżonkami wpływają zarówno na dobre wychowanie dzieci jak i na relacje z rodzicami, teściami i dziadkami. Szczególnie w naszych czasach trzeba podkreślać wartość i piękno szczęśliwych małżeństw i rodzin.

Marsz dla Życia i Rodziny wpisuje się w VII. Tydzień Ewangelizacyjny, który rozpocznie się Wigilią Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 8 czerwca, o godz. 20.30, w radomskiej katedrze. Zapraszam członków ruchów, wspólnot i stowarzyszeń kościelnych, aby przeżyć w ten wyjątkowy wieczór swoją godzinę jedności.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Tygodniu Ewangelizacyjnym i Marszu dla Życia i Rodziny. Zapraszam całe rodziny: dziadków, babcie, rodziców z dziećmi, wszystkie organizacje, stowarzyszenia, ruchy prorodzinne. Przyjdźmy ze swoimi sztandarami i emblematami. Pokażmy, jak wielką wartością jest dla nas rodzina. Niech to będzie radosne święto i manifestacja szczęśliwych rodzin naszej diecezji i miasta.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Henryk Tomasik