Apel Papieski i „Barka” na sto gitar

Apel Papieski i "Barka" na 100 gitar. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową (16.10) na Placu Jagiellońskim w Radomiu obył się Apel Papieski, którego centralnym punktem było odegranie i odśpiewanie „Barki”. Papieskie spotkanie już po raz drugi zorganizowało Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Radomskiej i Duszpasterstwo Akademickie.

Na Placu Jagiellońskim przed radomskim Teatrem Powszechnym zgromadziło się ponad tysiąc osób w różnym wieku: od dzieci, które przyszły z rodzicami, przez młodzież i studentów, po osoby starsze, które pamiętały i dzień wyboru Papieża-Polaka (1978) oraz jego wizytę w Radomiu (1991). Wiele osób miało ze sobą gitary, bo jednym z punktów spotkania było odśpiewanie „Braki” – ulubionej pieśni Jana Pawła II – przy akompaniamencie gitar.

W papieskie spotkanie wprowadziła szydłowiecka Strefa JP2, a osobę papieża i jego nauczanie przypomniał bp Henryk Tomasik. Biskup Radomski poprowadził również modlitwę Apelu Jasnogórskiego i udzielił błogosławieństwa relikwiami św. Jana Pawła II.

– Musicie od siebie wymagać, choćby inni od was nie wymagali. Powiedz mi, jaka jest twoja miłość, a powiem ci, kim jesteś, to słowa Jana Pawła II do młodych wygłoszone podczas spotkań z młodymi w czasie pielgrzymek do Polski. One wciąż zachowują swą aktualność – mówił bp Tomasik.

Bp Henryk Tomasik

A tak zabrzmiała „Barka”

Failed to get data. Error: