Bożonarodzeniowy konkurs rozstrzygnięty

Huta, Końskie (par. pw. Chrystusa Odkupiciela) i Przedbórz – to parafie, które zebrały największą liczbę polubień w konkursie na najładniejszą szopkę Diecezji Radomskiej.

Sumując oddane głosy na trzy przedstawione zdjęcia, na czele znalazła się parafia pw. NMP Nieustającej Pomocy w Hucie. Dało to 1026 głosów i 4742 punkty (najlepiej oceniane zdjęcie otrzymało 364 głosy i 1664 punkty). Wykonawcami dekoracji są parafianie oraz proboszcz ks. Marek Osica, zaś autorką zdjęć jest Bożena Karcz. Z tej parafii zgłoszono do konkursu również żywą szopkę przygotowaną w kościele filialnym w Budkach.

Zdjęcie z największą liczbą głosów – aż 422 i 1716 punkty – przedstawia dekorację znajdującą się w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela w Końskich. Wraz dwoma pozostałymi fotografiami przekazanymi do konkursu uzyskało w sumie 806 głosów i 3319 punktów. Budowniczymi tej dekoracji są parafianie, służba liturgiczna oraz ks. Radosław Zaborski. Autorką zdjęć jest Katarzyna Żarska.

Trzecią parafią docenioną przez internautów jest zwycięzca ubiegłorocznej edycji, czyli parafia pw. św. Aleksego w Przedborzu. Tym razem najlepiej oceniane zdjęcie otrzymało 288 głosów i 1095 punktów, a suma głosów z trzech zdjęć to 760 głosów i 2935 punktów. Dekorację zbudowali: ks. Dariusz Błesznowski, młodzież i sympatycy parafii. Zdjęcia wykonał Wiesław Domagała.

Nie mniejsze zainteresowanie wzbudziła dekoracja z kościoła pw. św. Mikołaja w Wysokiej, która od kilku lat plasuje się w czołówce (suma głosów to 557 i 2503 punkty). Spodobała się również dekoracja z kościoła pw. NSJ w Nadolnej; jej autorzy przypomnieli w niej 80. rocznicę powstania parafii (557 głosów / 2503 punktów). Ponad pół tysiąca głosów zebrały zdjęcia bożonarodzeniowej dekoracji znajdującej się w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole (506 głosów / 2244 punktów).

Do tegorocznej edycji zgłoszono 29 dekoracji z 27 parafii; przesłano 78 zdjęć, które można oglądać na Facebook’u (GALERIA). Głosowanie polegało na oznaczeniu wybranego zdjęcia jednym z facebooko’wych znaczków („super!”, „wow!”, „hehe” lub „like”), które dawały odpowiednio 5, 3, 2 i 1 punkt. W tym roku podliczono zarówno na głosy oddane na pojedyncze zdjęcie jak również sumę oddanych głosów.

Dziękujemy Autorom zdjęć i wszystkim Budowniczym dekoracji.

Dziękujemy również Internautom za oddane głosy; było ich prawie 8 tysięcy (…a dokładnie 7938).

Zapraszamy na kolejną edycję konkursu już w grudniu 2020 roku.