Rodzina konsekrowanych u Matki Bożej Świętorodzinnej

Pielgrzymka osób konsekrowanych do Sanktuarium w Studziannie. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W przeddzień Dnia Życia Konsekrowanego ponad 100 sióstr, braci i ojców zakonnych wzięło udział w pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie. Mszy św. przewodniczył bp Henryk Tomasik.

– Miejsce naszych obchodów związane jest z przeżywanym rokiem duszpasterskim. W całym polskim Kościele poświęcony jest on Eucharystii, w naszej diecezji dodatkowo koncentrujemy się na problematyce rodzinnej. Wdzięczni jesteśmy księżom filipinom ze Studzianny, którzy w tym szczególnym roku zaprosili nas do siebie, do Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej. – mówi ks. Piotr Walkiewicz, referent ds. życia konsekrowanego w Diecezji Radomskiej.

Konferencję do osób życia wygłosił ks. Adam Maj COr, profesor KUL. Następnie był czas na adorację przed Najświętszym Sakramentem. Głównym punktem spotkania była Msza św., której przewodniczył bp Henryk Tomasik, Biskup Radomski.

W homilii Pasterz Diecezji Radomskiej zwrócił uwagę na przeżywany w naszej diecezji Rok Rodziny. Jednym z ważnych elementów tego wydarzenia będzie Jerycho Rodzin, które rozpocznie się w tym sanktuarium 25 marca br.; wtedy rozpocznie się również peregrynacja kopii łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Świętorodzinnej, który 18 sierpnia 1968 roku koronowali św. Jan Paweł II, już niebawem błogosławiony kard. Stefan Wyszyński i Sługa Boży Bp Piotr Gołębiowski. Biskup Tomasik zaprosił osoby życia konsekrowanego do włączenia się w modlitwę za małżeństwa i rodziny. Zachęcił również do podziękowania za powołanie i uczenia się ofiarowania od Świętej Rodziny.

– Przychodzimy do sanktuarium Świętej Rodziny, aby dziękować za nasz wybór i za to, że zostaliśmy wybrani. Panu Bogu dziękujemy za każde powołanie. Dziękujemy za wszystkich księży, braci, siostry, za wszystkie osoby życia konsekrowanego – mówił bp Tomasik.

Bp Henryk Tomasik, homilia:

W trakcie Eucharystii obecne na niej osoby życia konsekrowanego odnowiły swoje śluby i przyrzeczenia związane z ich stanem życia.

Odnowienie przyrzeczeń:

Z okazji święta wszystkim Osobom Konsekrowanym: Siostrom (habitowym i bezhabitowym), Ojcom, Braciom, Członkom instytutów świeckim oraz innym, którzy ofiarowali swoje życie Bogu i Kościołowi – składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, sił i radości w realizacji rad ewangelicznych.

Failed to get data. Error: