Bp Henryk Tomasik prosi o wspieranie mediów diecezjalnych

Redakcje diecezjalnych mediów z życzeniami dla bp. Henryka Tomasika. Od lewej: ks. Zbigniew Niemirski (Gość Niedzielny), Jakub Szczechowski (Radio Plus Radom), Marta Deka (Gość Niedzielny) i ks. Jacek Wieczorek (Radio Plus Radom) Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja,radom.pl

– Potrzebne są media katolickie, które pokazują Ewangelię, naukę Kościoła i wydarzenia religijne. – powiedział bp Henryk Tomasik w cotygodniowej audycji „Kwadrans dla Pasterza” na antenie Radia Plus Radom.

Biskup ordynariusz podziękował dziennikarzom redakcji katolickich za ich pracę w czasie epidemii koronawirusa. Wyraził też radość z tego, że „Gościa Radomskiego AVE” znów można czytać w wersji papierowej. A wiernych zachęcił do wsparcia mediów diecezjalnych.

– Potrzebne są media katolickie, które pokazują Ewangelię, naukę Kościoła i wydarzenia religijne. Media te uczestniczą w ewangelizacji naszego środowiska i parafii. Dziękuję za kształtowanie świadomości, ale przede wszystkim wiary czytelników i słuchaczy. Cieszę się, że wraca w wersji papierowej nasz „Gość Radomski AVE”. Tak dużo jest dzisiaj różnych dyskusji. Nam potrzebna jest informacja, a niekiedy i uzasadnienie. Słowo drukowane pozwala na to, by na chwilę się zatrzymać, popatrzeć jeszcze raz na tekst czy argumentację. Dziękuję za tę pracę i proszę wszystkich o wsparcie dla naszych mediów diecezjalnych, w których pracują osoby świeckie, mające rodziny. To pomoc ludziom, którzy zdecydowali się na wyznanie swojej wiary przez zaangażowanie w tę formę pracy – powiedział bp Henryk Tomasik na antenie Radia Plus Radom.

Bp Tomasik przypomniał również o obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

– Jeśli w sercu jest wiara, która kształtuje życie, to każdy z nas będzie szukał możliwości, by spełnić te obowiązki. To będzie tzw. „odmrażanie Kościoła”, podobnie jak to się dzieje w gospodarce. Niech nam towarzyszy świadomość, co to znaczy być chrześcijaninem w tych trudnych sytuacjach – przypomniał biskup ordynariusz.