Bp Henryk Tomasik zaprasza na Diecezjalne Dni Młodych

– Myśląc o Bożym teraz młodychjak mówi Ojciec Święty Franciszek zapraszamy młodzież z całej Diecezji na wielkie święto młodości, którym staną się Diecezjalne Dni Młodych. – zaprasza bp Henryk Tomasik. DDM odbędą się w dniach 14-16 czerwca br. w Muzeum Wsi Radomskiej. Oto tekst zaproszenia:

Drodzy Siostry i Bracia,

Ojciec Święty Franciszek rozpoczynając posynodalną Adhortację Apostolską skierowaną do młodych i całego Ludu Bożego, napisał: Chrystus żyje. (…) On żyje i chce, abyś żył! [CV 1]. Myśląc o Bożym teraz młodychjak mówi Ojciec Święty Franciszek zapraszamy młodzież z całej Diecezji na wielkie święto młodości, którym staną się Diecezjalne Dni Młodych, trwające w dniach 14-16 czerwca br.

Program Dni Młodych zawiera spotkania modlitewne, konferencje, świadectwa, wieczorne spotkania w kościele, warsztaty i zajęcia rekreacyjne. Nasz wspólny czas ubogacą występy zespołów muzycznych. Wystąpią: Łukasz Wieczny Wieczorek, Jak Najbardziej, Good God, Full Power Spirit.

Uczestnicy Dni Młodych będą mogli wziąć udział w 19. warsztatach tematycznych, m.in.: filmowych, fotograficznych, gier i zabaw rekreacyjnych, kulinarnych, liturgicznych, medycznych, muzycznych, perkusyjnych, tanecznych, wokalnych, wolontariatu, teatralnych, motywacyjno – profilaktycznych. Podczas trzydniowego spotkania będą także realizowane projekty: „Znajdź pomysł na siebie”, kurs pierwszej pomocy oraz kurs samoobrony oraz wiele innych wydarzeń, na które złożą się m.in.: pokaz filmowy, przedstawienie teatralne, gra miejska – rywalizacja grup oraz spotkania z ciekawymi gośćmi.

W przepięknym drewnianym kościele pw. św. Doroty nieprzerwanie będzie można adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Centralnym zaś punktem każdego dnia będzie Eucharystia i Uwielbienie.

Serdecznie zapraszam młodzież całej Diecezji, a szczególnie te osoby, które w tym roku przystępują do Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszam do udziału w Dniach Młodych także księży, siostry zakonne, katechetów i opiekunów świeckich z grupami młodzieży.

Z pasterskim błogosławieństwem

Biskup Henryk Tomasik
Biskup Radomski

Rusza również Kampania reklamowa na facebooku.

– Kochani, przypominamy że w tym roku (już za niecałe dwa miesiące) odbędą się pierwsze w historii Diecezjalne Dni Młodych. Szykujemy dla Was moc koncertów, spotkań, warsztatów a przede wszystkim radość z bycia razem! Wszystkie informacje o planie i zapisach już po majówce, więc jeśli nie chcecie przegapić kolejnych aktualizacji, kliknijcie „Wezmę udział” lub aktywujcie powiadomienia z tego wydarzenia. – czytamy zachętę na wydarzeniu utworzonym przez „Młodzi Radom”.

Oto link: Diecezjalne Dni Młodych