Bp Tomasik: Idźmy jego śladami budując Kościół

Msza św. o wyniesienie na ołtarze SŁ. B. Bp. Piotra Gołebiowskiego. Jedlińsk 2019. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

– Panu Bogu dziękujemy dziś za wielki drogowskaz wiary, za wielkiego nauczyciela, który zachęca nas byśmy szli jego śladami. – mówił Bp Henryk Tomasik podczas Mszy św. w intencji wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego Biskupa Piotra Gołębiowskiego.

Spotkanie modlitewne odbyło się w kościele w Jedlińsku w sobotę 9 listopada. Wraz z bp. Henrykiem Tomasikiem Eucharystię sprawowali bp Piotr Turzyński i grono kapłanów Diecezji Radomskiej, a w liturgii uczestniczyła rodzina Sługi Bożego i parafianie z Jedlińska.

Przed liturgią młodzież z jedlińskiej szkoły podstawowej przypomniała życie i działalność pasterską kandydata na ołtarze. Akademię śpiewem ubogacił zespół ludowy „Owadowianki”, a słuchacze mogli obejrzeć prezentację zdjęć z różnych etapów życia Sługi Bożego.

W homilii bp Tomasik, rozważając temat odpowiedzialności za Kościół,  przypomniał dwa fakty z życia bp. Gołębiowskiego: przeprowadzenie parafian z Baćkowic przez pole minowe podczas niemieckiej okupacji i zaangażowanie w ratowanie fundamentów kościoła w Jedlińsku.

– „Idźcie po moich śladach” – tak nas zachęcał Sługa Boży Biskup Piotr. To są ślady wiary, troski o Kościół, troski o to by Matka Boża była znana i kochana. To dowód jego heroizmu, ale też i symbol roli pasterza, który wskazuje pewną drogę. Chcemy to wskazanie odczytać dzisiaj. Chcemy iść po śladach Ewangelii, wiary, trwania przy Chrystusie i naśladowania wiary Najświętszej Maryi Panny. Panu Bogu dziękujemy dziś za wielki drogowskaz wiary, za wielkiego nauczyciela, który zachęca nas byśmy szli jego śladami. – mówił w homilii bp Tomasik.

Bp Henryk Tomasik, homilia:

Na zakończenie liturgii odmówiona została modlitwa o łaski za wstawiennictwem Sługi Bożego Biskupa Piotra Gołębiowskiego [tekst].

Modlitwa

Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.
Error encountered during authentication:
{
  "error": "unauthorized_client",
  "error_description": "Unauthorized"
See here for documentation.