Dzień Dziecka Utraconego w Diecezji Radomskiej

Grób Dziecka Utraconego na cmentarzu w Skarżysku Kam. Foto: arch. parafii MB Miłosierdzia w Skarżysku Kam.

Bp Henryk Tomasik zaprasza do modlitwy za dzieci utracone i rodziców przeżywających żałobę po stracie dziecka.

Każdego roku obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Przywołuje on pamięć wszystkich dzieci zmarłych na każdym etapie życia i z jakiegokolwiek powodu. Zwraca uwagę na rodziców, którzy przeżyli niewyobrażalną tragedię, jaką jest śmierć dziecka.

Pośród licznych zagrożeń cywilizacyjnych tj. aborcja, poronienie, martwy poród, czy śmierć dziecka po urodzeniu są dla rodziców jedną z największych tragedii. Według statystyk każdego roku w Polsce doświadczeniem straty dziecka dotkniętych jest blisko pięćdziesiąt tysięcy rodzin. W tej grupie ponad czterdzieści tysięcy matek przeżywa poronienie, dwa tysiące dzieci rodzi się martwych, zaś kolejne pięć tysięcy umiera jeszcze przed ukończeniem osiemnastego roku życia, z powodu chorób i wypadków.

Rodzicom przeżywającym utratę dziecka pragniemy nieść duchowe wsparcie, towarzysząc im w modlitewnym czuwaniu. Wasze dzieci są włączone do świętych dzieci Bożych i orędują za Wami w niebie.

Dzień Dziecka Utraconego w Diecezji Radomskiej będzie obchodzony:

• 12 października 2019 r. (sobota)
    • Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej:
      • 14.30 – Msza Święta w intencji rodziców przeżywających śmierć dziecka;
      • 15.30 – modlitwa różańcowa przed Grobem Dziecka Utraconego
  • 15 października 2019 r. (wtorek)
    • Parafia Świętej Rodziny w Radomiu:
      • 17.30 – Msza Święta
      • 18.30 – modlitwa różańcowa przed Pomnikiem Maryi Matki Życia

Proszę Czcigodnych Księży o zorganizowanie obchodów Dnia Dziecka Utraconego w parafii i zaproszenie osieroconych rodziców na Mszę Świętą i modlitwę różańcową.

+ Henryk Tomasik
Biskup Radomski