„Jerycho Rodzin” od Niedzieli Miłosierdzia Bożego

Ks. Sławomir Adamczyk prezentuje materiały liturgiczne przygotowane na "Jerycho Rodzin". Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 11 kwietnia 2021 r., rozpocznie się „Jerycho Rodzin” w Diecezji Radomskiej. W Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej o godzinie 11.30 Biskup Marek Solarczyk odprawi uroczystą Mszę świętą. Transmisja w Radio Plus Radom.

– Mamy takie szczęście, że Rok Rodziny został dowartościowany również przez Ojca Świętego i jest ogłoszony w całym Kościele wraz z Rokiem św. Józefa. To okazja, aby pogłębiać wiedzę o rodzinie i mówić o różnych aspektach życia rodzinnego, małżeńskiego. I my w Duszpasterstwie Rodzin staramy się to robić. – mówi ks. S. Adamczyk, Duszpasterz Rodzin Diecezji Radomskiej w rozmowie z dziennikarzami Gościa Niedzielnego.

Przez całą dobę w każdej parafii naszej diecezji będzie trwała modlitwa w intencji małżeństw i rodzin w ramach „Jerycha Rodzin”.

– Będziemy się modlić w intencji i rodzin, o ich świętość, nierozerwalność. W ramach Jerycha Rodzin do naszych parafii dotrze obraz Matki Bożej Świętorodzinnej i relikwie świętej Joanny Beretty Molli lub świętych Zelii i Ludwika Martin.Na zakończenie Jerycha Rodzin w parafii jest przewidziana Msza Święta z zawierzeniem rodzin parafii Świętej Rodzinie. – mówi ks. Adamczyk.

„Jerycho Rodzin” rozpocznie się w Niedzielę Miłosierdzia (11.04) w sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej (dekanat opoczyński). O godzinie 11.30 bp Marek Solarczyk będzie przewodniczył uroczystej Mszy św., podczas której poświęci dwie kopie Obrazu Matki Bożej Świętorodzinnej. Będą one peregrynowały po diecezji wraz z relikwiami św. Joanny Beretty Molli i św. małżonków Zelii i Ludwika Martin.

Relikwiarze z relikwiami św. Joanny Beretty Molli (z lewej) i św. małżonków Zelii i Ludwika Martin (z prawej). Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl
Kopia Obrazu Matki Bożej Świętorodzinnej, a obok relikwie św. Joanny Beretty Molla i świętych Zelii i Ludwika Martin. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Transmisja Mszy św. inaugurującej „Jerycho Rodzin” – w Radio Plus Radom.

„Jerycho Rodzin” zakończy się w Uroczystość Chrystusa Króla (21.11) w radomskiej katedrze.

• Przydatne linki:
    • Przygotowanie „Jerycha Rodzin” – >>TU<<