Jubileuszowy Apel Młodych dopiero w przyszłym roku

Apel Młodych 2018. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Na 11 września 2021 roku został przeniesiony jubileuszowy 10. Apel Młodych, który wraz z koncertem „Nieziemskie Granie” odbywa się w Radomiu. Decyzja ta związana jest z epidemią COVID-19.

– W związku jednak z ciągle niepewną sytuacją oraz niebezpieczeństwem, jakie niosą ze sobą tak duże spotkania, wraz z odpowiednimi służbami państwowymi ks. bp Henryk Tomasik zdecydował o przełożeniu Jubileuszowego Apelu Młodych na dzień 11 września 2021 roku. – mówi ks. Mariusz Wilk z diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży. – mówi ks.  Mariusz Wilk, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży i i Duszpasterz Akademicki.

Pierwotnie Apel Młodych miał odbyć się 12 września br.

– To piękne spotkanie wpisało się już na stałe w kalendarz wydarzeń diecezjalnych. Z wielką radością ludzie młodzi przyjęli tę formę spotkania: śpiew, taniec, konferencja, ciągła Adoracja i możliwość spowiedzi „pod gołym niebem”, czy wreszcie przejmująca cisza, kiedy Pan jest wśród nas. W tym roku, jak zwykle zaprosiliśmy wyjątkowych gości: abp. Grzegorza Rysia, Dominikę Figurską, Jana Melę, Dobromira Makowieckiego, czy pochodzącego z Francji ks. René Luc. – mówi ks. Mariusz.

Ks. Mariusz Wilk zaprasza duszpasterzy odpowiedzialnych za poszczególne Centra Młodzieży na spotkanie, które odbędzie się 22 września. Zostaną tam podjęte decyzje dotyczące organizacji spotkań młodych w Centrach w najbliższym, najbardziej dogodnym i bezpiecznym czasie.