Kapłańska pomoc

Msza św. za zmarłych kapłanów. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Ponad 200 tysięcy złotych przekazali już duchowni Diecezji Radomskiej na pomoc w walce z koronawirusem.

Znaczna część trafiła na fundusz „Pomagam”, powołany przez bp. Henryka Tomasika dla wspierania walki z koronawirusem na terenie Diecezji Radomskiej.

– Księża z diecezji radomskiej przekazali na fundusz „Pomagam” ponad 192 tys. zł. Ponadto niektórzy księża przekazują pieniądze bezpośrednio do szpitali na swoim terenie, a także dla Caritas Diecezji Radomskiej. To kolejne kilkadziesiąt tysięcy złotych. Niektórzy z ofiarodawców chcą pozostać anonimowi – mówi ks. Szymon Pikus, ekonom Diecezji Radomskiej.

Pieniądze z funduszu „Pomagam” służą m.in. do zakupu środków ochrony osobistej, preparatów do dezynfekcji oraz wsparcia innych akcji pomocowych organizowanych przez diecezję dla placówek służby zdrowia czy domów pomocy społecznej.