„Karety nie wożą korony”

Przekazanie fumigatora dla radomskiego pogotowia. Foto: Caritas Diecezji Radomskiej

Fumigator, czyli urządzenie do dezynfekcji karetek trafiło do Radomskiej Stacji Pogotowia.

Przekazanie pierwszego urządzenia odbyło się 5 maja w siedzibie radomskiego pogotowia.

– W dniu dzisiejszym radomska Caritas przekazała urządzenie do dezynfekcji karetek dla Radomskiej Stacji Pogotowia. Jest to urządzenie fumigujące(!), nie ozonujące. Nasze „karety nie wożą korony”! Darczyńcom dziękuję za zaufanie, sceptykom za mobilizacje! Znów się udało, choć trochę to trwało. Dziękuję! – napisał ks. Robert Kowalski, dyrektor caritas Diecezji Radomskiej.

Fumigator (łac. fumigatus od fumigare – dymić, kadzić) to urządzenie do dezynfekcji poprzez zamgławianie, czyli poprzez rozpylanie środka dezynfekującego na powierzchni zamkniętej. Urządzenie może służyć do dezynfekcji karetek lub pomieszczeń.

Drugie takie urządzenie trafi do Przysuchy.

– W środę, 6 maja podobny sprzęt trafi do stacji pogotowia i szpitala w Przysusze. Urządzenie sfinansowali: firma z okolic Przysuchy oraz kapłani z Diecezji Radomskiej. – dodaje ks. Kowalski.

Z funduszu kapłańskiego zostanie zakupione trzeci fumigator;  trafi on do szpitala w Kozienicach (za: Radio Plus Radom).