Koronawirus w Domu Księży Seniorów w Radomiu

2118
Karetka przed DKS. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Wspólnota księży przebywających Domu Księży Seniorów w Radomiu (ul. Młyńska), dotknięta została zakażeniem koronawirusem.

Jak informuje ks. Edward Poniewierski, Kanclerz Kurii Diecezji Radomskiej, źródłem zakażenia był prawdopodobnie jeden z księży seniorów. We współpracy ze służbami sanitarnymi trwa wyjaśnianie możliwych dróg zakażenia, ustalenie liczby chorych księży, pracowników obsługi oraz osób, które mogły mieć kontakt z zakażonymi.

– U wszystkich mieszkańców Domu Księży Seniorów przeprowadzono badania na obecność koronawirusa. U dziesięciu księży stwierdzono wynik pozytywny. U niektórych z nich pojawiły się objawy chorobowe, dlatego była konieczność przewiezienia w sobotę i w niedzielę chorych księży do szpitala w Radomiu na oddział zakaźny. Niestety jeden z księży seniorów zmarł w szpitalu. – powiedział ks. Edward Poniewierski.

Pozostali mieszkańcy domu oraz personel są poddani kwarantannie i przebywają w Domu Księży Seniorów w Radomiu, gdzie otrzymują fachową opiekę.

– Jako wolontariusze do pomocy przy księżach seniorach zgłosiło się 2 braci ze zgromadzenia w Kałkowie, którzy już niosą pomoc w Domu Księży Seniorów. Seniorzy mają zakaz opuszczania swoich mieszkań. Posiłki mają dostarczane bezpośrednio do mieszkań. Chodzi o to, żeby się nie spotykali ze sobą. Ci, którzy wymagają pielęgnacji, czy wymagają pomocy, są otoczeni opieką ze strony pracowników DKS. Posiłki przygotowywane są na miejscu. Dom jest samowystarczalny i stanowi oddzielny, samodzielnie funkcjonujący obiekt z własnym personelem – dodaje ksiądz kanclerz.

Gorąco prosimy o modlitwę w intencji chorych, osób będących w izolacji, w intencji personelu, a szczególnie o modlitwę za wszystkie służby medyczne, sanepid oraz woluntariuszy niosących pomoc. W modlitwach prośmy także o ustanie epidemii.