KOZIENICE – Parafia pw. Świętej Rodziny

• Wikariusze:
    • ks. Rafał Pawliński
    • ks. mgr Robert Kowalczyk
    • ks. mgr Krzysztof Wróbel (jun.)
  • Pomoc duszpasterska:
    • ks. Marian Rączka

MSZE ŚW.:

• Niedziele / Uroczystości:
    • 9.00;
    • 10.30;
    • 12.00;
    • 16.30 (z wyjątkiem wakacji);
  • Święta zniesione:
    • 9.00;
    • 17.00;
  • Dni powszednie:
    • 17.00;

O PARAFII:

• Do parafii należą:
    • Kozienice – ulice: Akacjowa, Armii Krajowej, Bohaterów Studzianek, Borówkowa, Bukowa, Broniewskiego, Brzozowa, Chartowa, Cisowa, Dębowa, Dojazdowa, Głowaczowska, Gruszczyńska, Jagodowa, Jarzębinowa, Jesionowa, Jodłowa, Klonowa, Kołłątaja, Konarskiego, Kopernika, Krasickiego, Langiewicza, Lipowa, Modrzewiowa, Ogrodowa, Poziomkowa, Skłodowskiej, Sikorskiego, Słowackiego, Świerkowa, Warszawska (od nr 48), Wierzbowa, Wojska Polskiego, Wrzosowa, Zawilcowa, Zdziczów, Zygmunta Starego, Żeromskiego oraz miejscowości: Łuczynów i Łuczynów Nowy.
  • Odpusty:
    • Świętej Rodziny (pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu)
  • Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • piątek III tygodnia Adwentu
  • Kaplica:
    • w szpitalu,
      • Msza św. w niedziele o godz. 7.30
  • Historia:

Od 1984 r. prowadzono duszpasterstwo przy budynku katechetyczno-mieszkalnym na terenie nowego osiedla Energetyk. Tymczasowa kaplica została wzniesiona w latach 1979–1984. Parafię erygował 1 VIII 1988 r. bp Edward Materski z wydzielonego terenu parafii pw. Świętego Krzyża. Kościół pw. Świętej Rodziny, wg projektu arch. Franciszka Okowińskiego i konstr. Józefa Stępnia, zbudowano w latach 1987–1998 staraniem ks. Józefa Domańskiego. Dedykacji świątyni dokonał bp Edward Materski 27 XII 1998 r. Kościół jest wzniesiony z cegły ceramicznej.

MAPA DOJAZDU: