Ks. Mariusz Wilk nowym dyrektorem Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM

Ks. Mariusz Wilk. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Wyboru dokonali biskupi podczas 388. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w czwartek, 11 marca 2021 r.

Ks. Mariusz Wilk przez kilka ostatnich miesięcy pełnił funkcję zastępcy dyrektora KBO ŚDM.

– Z wielką wiarą podchodzę to tego, że uda się przeprowadzić młody Kościół w Polsce przez te trudne czasy i nie tylko z powodu pandemii. – mówi Radiu Plus Radom ks. Mariusz.

Jedne z pierwszych gratulacji popłynęły od pracowników Biura ŚDM:

– Księdzu Mariuszowi serdecznie gratulujemy wyboru na tą jakże odpowiedzialną funkcję. Życzymy, aby Duch Święty prowadził księdza przez czas tej posługi, a Nasz Ojciec stawiał na drodze ludzi pełnych życzliwości. Już nie możemy się doczekać czasu wspólnego przygotowywania się do Światowych Dni Młodzieży Lizbona 2023. Z otwartością wyczekujemy wszystkiego tego, co się będzie dziać. – możemy przeczytać na stronie lizbona2023.pl.

Ks. Mariusz Wilk zastąpił ks. Emila Parafiniuka, który przez ponad 4 lata kierował Krajowym Biura Organizacyjnego ŚDM.

Ks. Mariusz Wilk urodził się 15 lipca 1979 roku w Radomiu. Pochodzi z Kowali. Do Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu wstąpił w 1999 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 21 maja 2005 r. z rąk bp. Zygmunta Zimowskiego. Był wikariuszem w parafii św. Łukasza w Radomiu. Pracował we włoskiej parafii św. Pawła w Brugherio koło Mediolanu. W październiku 2008 r. rozpoczął studia specjalistyczne z zakresu prawa kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie, które ukończył obroną pracy doktorskiej w 2014 r. Przez 6 lat był duszpasterzem w parafii Matki Bożej z Góry Karmel i św. Mikołaja niedaleko Rzymu. W latach 2014-2016 wraz z ks. Markiem Adamczykiem, obecnie proboszczem parafii św. Jadwigi Królowej w Radomiu, był koordynatorem Światowych Dni Młodzieży w diecezji. Jest duszpasterzem akademickim i diecezjalnym duszpasterzem młodzieży, koordynatorem ŚDM oraz prezesem Fundacji „Młodzi Radom”. Prowadził zajęcia z zakresu prawa w Prywatnej Szkole Ochrony Środowiska w Radomiu. Obecnie takie zajęcia prowadzi na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym. Jak mówi, lubi górskie wędrówki i dobre książki.