Mali i duzi radomscy „Wspaniali”

22. Gala Radomskiej edycji Konkursu "Ośmiu Wspaniałych". Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

„Branie wypełnia ręce, a dawanie wypełnia serce” – to hasło wielokrotnie powtarzano podczas 22. Radomskiej Gali Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. We wtorek, 15 czerwca, w klubokawiarni „Arka” wręczono nominacje do Małej i Dużej „Ósemki”.

Lokalną edycję Samorządowego Konkursu dla Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” od 22. lat organizują Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu wspólnie z Urzędem Miejskim w Radomiu. Celem konkursu jest promowanie młodych i kreatywnych ludzi, którzy są chętni, aby pomagać innym. Młodzi wolontariusze działają w swoich środowiskach szkolnych oraz lokalnych, a swoim  zaangażowaniem dają są przykładem dla innych.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne w tegorocznej gali „Ośmiu Wspaniałych” mogli uczestniczyć tylko nominowani i ich opiekunowie. Galę można było śledzić na facebookowym fanpage’u „Arki”.

– Cieszę się, że gala może odbyć się w miejscu, w którym narodził się konkurs. Nie wyobrażaliśmy sobie wtedy, że on się tak bardzo rozwinie. – mówi ks. Andrzej Tuszyński, prezes stowarzyszenia SCM „Arka”.

Podczas gali ogłoszono laureatów w dwu kategoriach: „Mała Ósemka” (dla uczniów szkół podstawowych) oraz „Duża Ósemka” (dla uczniów szkół ponadpodstawowych).

• „Mała Ósemka”
    1. Patrycja Siczek – Publiczna Szkoła Podstawowa im Władysława Jagiełły w Jedlni
    2. Lena Skórnicka – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 34 w Radomiu
    3. Łucja Morgaś – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 34 w Radomiu
    4. Barbara Kowalczyk – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Jedlni
    5. Aleksandra Woźniak – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Radomiu
    6. Anna Pawelec – Publiczna Szkoła Podstawowa nr. 6 w Radomiu
    7. Zuzanna Oder – Publiczna Szkoła Podstawowa numer 20 w Radomiu
    8. Hanna Ciężkowska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Bieniędzicach
  • „Duża Ósemka”
    1. Mattia Carboni – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 34 w Radomiu
    2. Antonina Kwiatkowska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 34 w Radomiu
    3. Tamara Poneta – II Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Radomiu
    4. Klaudia Janas – XIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi im. Polskich Noblistów w Radomiu
    5. Wojciech Kucharski – Zespół Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Radomiu
    6. Oliwia Zarębska – V Liceum Ogólnokształcące im R. Traugutta w Radomiu
    7. Katarzyna Wiśniewska – IV Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi im. T. Chałubińskiego w Radomiu
    8. Wiktoria Chełmińska – V Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta w Radomiu

Dyplomy dla „Wspaniałych” wręczył wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik.

– Jesteście wzorem dla każde młodego człowieka. Cieszę się, że w mieście i regionie są tak wspaniałe osoby – powiedział.

Kapituła Konkursu przedstawiła również jednego ze „Wspaniałych”, który będzie reprezentował Radom na etapie ogólnopolskim Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Będzie nim Wojciech Kucharski.

– Jestem bardzo dumny i szczęśliwy. Spełniłem swoje marzenie, dla mnie to duże wyróżnienie. Jestem otwarty na innych. Pomoc nic nie kosztuje, a to, co się dostaje, czyli uśmiech, nie ma ceny – mówi Wojciech Kucharski.

Wojciech Kucharski jest uczniem Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu (profil mechatronika). W wolontariacie działa od 3 lat. Interesuje się grafiką komputerową, a swoje zdolności techniczne wykorzystuje pomagając w organizacji wydarzeń online w ramach SCM „Arka”. Z pasją oddaje się pomaganiu ludziom oraz zwierzętom. Systematycznie odwiedza świetlice „Arki” gdzie organizuje wolny czas dzieciom i pomaga im w nauce. Bierze udział w akcjach charytatywnych na rzecz schroniska dla zwierząt w Radomiu.

Failed to get data. Error: