„Michaś czuje się dobrze”

Ks. Damian Drabikowski, Caritas Diecezji Radomskiej. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Michał – takie imię otrzymał chłopiec pozostawiony 29 września (w święto Świętego Michała Archanioła) w radomskim „Oknie Życia”.

Przez 6 tygodni od znalezienia będzie przebywał w tzw. „zabezpieczeniu”. To czas, w którym matka dziecka może się po nie zgłosić. Dziecko jest pod stałą opieką medyczną, jest zdrowe i rozwija prawidłowo.

– Jeszcze nie minął ten okres, więc sądownie nie możemy rozpocząć procesu adopcyjnego. Czekamy na adopcję. Michaś jest zdrowy, rozwija się prawidłowo, nie ma żadnych wad genetycznych, jest zaopatrzony – mówi ks. Damian Drabikowski z Caritas Diecezji Radomskiej. – Mamie dziękujemy za to, że zdecydowała się zostawić dziecko w oknie życia, że podarowała mu życie. To był dla niej pewnie bardzo trudny krok. Dziękujemy Panu Bogu za to, że natchnął ją, że to dziecko żyje i będzie miało dom – dodaje.

Michaś jest trzecim dzieckiem znalezionym w radomskim „Oknie życia” od jego otwarcia w 2009 r. Znajduje się ono w domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Struga 31 w Radomiu.