Modlitwy poranne – dzień VII

Pielgrzymka. Modlitwy. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Znak krzyża świętego.

Już jutro spotkanie z Matką i Jej Synem Jezusem Chrystusem w kaplicy na Jasnej Górze. Co Jej powiem? Co niosę w sercu? Czy moje spotkanie z Maryją przybierze kształt rozmowy, a może będzie to milczące przylgnięcie sercem do serca Matki w ciszy i skupieniu? Może potrzeba mi jeszcze oddać Bogu grzechy w Sakramencie Pokuty? Przybądź, Duchu Święty, Światłości sumień i przeniknij moje serce światłem Boskiego poznania. Na początku dzisiejszego dnia w chwili ciszy przygotuję swoje wnętrze na chwilę spotkania z Maryją i Jezusem. Wypowiem Bogu intencję, jaką niosę przed oblicze Matki.

[Osobista modlitwa w ciszy]

Przybądź, Duchu Święty,
Spuść z niebiosów wzięty
Światła Twego strumień.
Przyjdź, Ojcze ubogich,
Dawco darów mnogich,
Przyjdź Światłości sumień!

O najmilszy z Gości,
Słodka serc radości,
Słodkie orzeźwienie.
W pracy Tyś ochłodą,
W skwarze żywą wodą,
W płaczu utulenie.

Światłości najświętsza!
Serc wierzących wnętrza
Poddaj swej potędze!
Bez Twojego tchnienia
Cóż jest wśród stworzenia?
Jeno cierń i nędze!

Obmyj, co nieświęte,
Oschłym wlej zachętę,
Ulecz serca ranę!
Nagnij, co jest harde,
Rozgrzej serca twarde,
Prowadź zabłąkane.

Daj Twoim wierzącym,
W Tobie ufającym,
Siedmiorakie dary!
Daj zasługę męstwa,
Daj wieniec zwycięstwa,
Daj szczęście bez miary!

Ojcze nasz…

Św. Josemaria Escriva, założyciel Opus Dei, pisał, „że jeśli Msza jest dla ciebie za długa, to chyba twoja miłość jest zbyt krótka”. Św. Teresa dopowie, „że gdyby ludzie znali wartość Eucharystii, służby porządkowe musiałyby kierować ruchem u wejścia do kościołów”. Pomódlmy się, abyśmy poznali sercem prawdziwą wartość Eucharystii. Prosimy o to przez pośrednictwo Matki Najświętszej oraz Aniołów, którzy obecni są podczas każdej liturgii mszalnej.

Pod Twoją obronę.

Aniele Boży.