RADOM – Parafia pw. Świętego Krzyża

• Wikariusze
  • Rezydent

MSZE ŚW.:

• Niedziele / Uroczystości:
    • 8.00;
    • 10.00;
    • 12.00;
  • Święta zniesione:
    • 8.00;
  • Dni powszednie:
    • 18.00 (od listopada do kwietnia)

O PARAFII:

• Do parafii należą:
    • Bulwarowa, Długa, Genewska, Grunwaldzka, Halinowska, Hipoteczna, Kielecka, Kolorowa, Lazurowa, Maratońska, Nizinna, Nobla, Olimpijska, Peryferyjna, Poselska, Senatorska, ks. Siarczyńskiego, Skrajna, Spokojna, Srebrna, Wstępna, Zdrojowa, Żywockiego.
  • Odpusty:
    • Podwyższenia Krzyża Świętego (14 września)
  • Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • 13 września
    • każdy pierwszy piątek miesiąca w godz. 15.00-18.00
  • Historia:

Parafia pw. Świętego Krzyża została erygowana 6 VII 1997 r. przez bp. Edwarda Materskiego z wydzielonego terenu parafii pw. Opatrzności Bożej. W Wielki Czwartek 1997 r. postawiono na placu przy ul. Długiej drewniany krzyż. Następnego dnia miał go poświęcić bp. E. Materski. W nocy jednak krzyż ścięto. Ustawiony na nowo został poświęcony w Wielki Piątek 28 III 1997 r. Wydarzenie to stało się motywem nadania tworzącej się parafii tytułu Świętego Krzyża. Początkowo przy tym krzyżu sprawowano Msze św. Staraniem ks. Dariusza Karaska w lipcu 1997 r. zbudowano tymczasowy drewniany kościół. Został on pobłogosławiony przez bp. Edwarda Materskiego 13 IX 1997 r. 19 XII 2004 r. bp Zygmunt Zimowski poświęcił plac pod budowę nowej świątyni. Od 17 X 2010 r., staraniem ks. Piotra Szymańskiego, rozpoczęła się budowa kościoła wg projektu arch. Mariusza Rodaka.

MAPA DOJAZDU: