Radomianie pokłonili się Jezusowi

Radomianie pokłonili się Dzieciątku Jezus. Święto Trzech Króli. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Niestety z powodu pandemii koronawirusa nie odbył się w Radomiu X. Orszak Trzech Króli. Jednak Rycerze Kolumba zadbali o to, aby jak co roku na Placu Corazziego stanęła żywa szopka ze Świętą Rodziną i Trzema Królami, a radomianie mogli pokłonić się Dzieciątku Jezus.

Szopka tradycyjnie stanęła na pl. Corazziego, naprzeciwko Urzędu Miejskiego.

– W tym roku możemy mówić nawet nie o skromnym orszaku, ale i o skromnym pokłonie Dzieciątku Jezus. Ale tradycja zachowana! Mamy w szopce żywe postacie Świętą Rodzinę Maryję i Józefa. Mamy Trzech Króli, którzy są w szopce i już pokłonili się Panu Jezusowi. Wymyśliliśmy, że Rycerze Kolumba będą rozdawać dzieciom „korony orszakowe”. Widzimy, że to się sprawdziło. Jest sporo dzieci, które przyszły z rodzicami. Cieszymy się, że choć w taki skromy sposób zaakcentowaliśmy Uroczystość Objawienia Pańskiego. – mówi ks. Gabriel Marciniak, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej na radomskim Obozisku i kapelan Rady Rycerzy Kolumba nr 15216 im. Kazimierza Jagiellończyka.

W postać Maryi wcieliła się Aleksandra Michalec, a w postać św. Józefa – Sławomir Adamiec.

Failed to get data. Error: