Różaniec za kapłanów

Różaniec za kapłanów. Foto: z relacji na FB

W ostatni wieczór października w Duszpasterstwie Akademickim odbył się „Różaniec za kapłanów”. To druga – po „1000 Koronek…” – modlitwa za księży animowana przez studentów i Duszpasterstwo Młodzieży.

– Dzisiejszego wieczoru chcemy myśleć o świętości. Panie Jezus Chryste, dziękujemy Ci za troskę o nas; za to, że  uczysz nas zachęcasz do bycia świętymi. Mamy być świętymi, bo Ty jesteś święty. Dzisiaj nasza modlitwa przyjęła szczególną formę: chcemy modlić się za kapłanów; myślimy nie tylko tych znanych nam z facebook’a, ale o wszystkich kapłanach, na czele z Ojcem Świętym Franciszkiem. Modlimy się też za powołanych do kapłaństwa, za całe nasze seminarium, by nie zabrało dobrych pasterzy na wzór Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza – mówił we wprowadzeniu do różańca ks. Mariusz Wilk, duszpasterz akademicki.

W rozważając różańcowe tajemnice światła modlono się za papieża Franciszka, kardynałów i biskupów, szczególnie za pasterzy Diecezji Radomskiej, w intencji proboszczów i wikariuszy, a także duszpasterzy akademickich, misjonarzy, kapelanów szpitalnych, wojskowych i posługujących duszpastersko w hospicjach. W tajemnicy ustanowienia Eucharystii modlono się o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów.

Do modlitwy włączyli się też uczestnicy „Balu Wszystkich Świętych” z parafii pw. św. Jadwigi w Radomiu.

W imieniu księży biskupów i kapłanów dziękujemy wszystkim za modlitwę.

Różaniec był transmitowany przez media społecznościowe.