Rozważania Pasyjne o Tajemnicy Eucharystii w Starachowicach

V Rozważania Pasyjne w Starachowicach. Foto: arch. parafii

Po raz piąty w kościele MB Częstochowskiej w Starachowicach odbyły się Rozważania Pasyjne „Wejdź na Kalwarię”. Z racji pandemii zostały przełożone na czas Oktawy Bożego Ciała. Inicjatorem wydarzenia jest ks. Grzegorza Roszczyka, proboszcza parafii.

Tegoroczne rozważania ukazywały Eucharystię jako uobecnienie Męki i Śmierci Zbawiciela, a poprowadził je ks. Karol Kostecki. Przewodnikami rozważań uczynił Sługę Bożego Abp. Fultona Sheen’a oraz boliwijską mistyczkę Catalinę Rivas.

Wydarzeniu towarzyszyła wyjątkowa oprawa muzyczna. Zagrał zespół w składzie: Szymon Pocheć – piano i Marcin Walas – saksofon, a zaśpiewała Męska Schola Gregoriańska parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach pod dyrekcją ks. Karola Kosteckiego oraz Chór Kameralny „Belcanto” pod dyrekcją Krzysztofa Zajchowskiego.

– Odbiorcy słowno-muzycznego oratorium musieli zmierzyć z wieloma pytaniami dotyczącymi uczestnictwa w Ofierze Chrystusa oraz jej najważniejszych odbiciach Najświętszej Eucharystii. Klimat eucharystycznego zamyślenia zakończyły podziękowania i kapłańskie błogosławieństwo proboszcza parafii, ks. Grzegorza Roszczyka oraz gościa ks. Andrzeja Kani, proboszcza parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Starachowicach. – mówi ks. Karol Kostecki.