RZEPIN – Parafia pw. Chrystusa Odkupiciela

• Proboszcz:
    • ks. Szymon Krasula

MSZE ŚW.:

• Niedziele / Uroczystości:
    • 8.30;
    • 10.00;
  • Święta zniesione:
    • 8.30;
  • Dni powszednie:

O PARAFII:

• Do parafii należą:
    • Rzepin I, Rzepin II, Rzepin Kolonia.
  • Odpusty:
    • Chrystusa Odkupiciela (II Niedziela Wielkanocna)
  • Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • III Niedziela Wielkiego Postu
  • Historia:

Rzepin jako dar Radosława wymieniany był w 1198 r. w dokumencie patriarchy jerozolimskiego nadającego dobra dla klasztoru Bożogrobców w Miechowie. Potem przeszedł on w ręce świeckich właścicieli, a następnie podlegał klasztorowi Benedyktynów ze Świętego Krzyża. Dziesięciny oddawano początkowo plebanowi parafii Świętomarz, a od II połowy XVI w. parafii Pawłów. Kaplica dojazdowa parafii Pawłów w Rzepinie została wybudowana w 1984 r. staraniem ks. Jana Gogacza. Parafia została erygowana 16 XII 1994 r. przez bp. Edwarda Materskiego z wydzielonego terenu parafii macierzystej. Kościół został rozbudowany wg projektu arch. Kazimierza i Stanisława Pocheciów w latach 1997–1998, staraniem ks. Szymona Krasuli. Dedykacji świątyni dokonał bp Edward Materski 30 V 1998 r. Jest obiektem zbudowanym z cegły czerwonej, białej i pustaka cementowego.

MAPA DOJAZDU: