Seniorzy, Caritas i nordic walking

Nordic walking nad zalewem na radomskich Borkach. Foto: K. Piotrowska / Foto Gość

Nad zalewem Borki można zobaczyć spacerujących z kijkami seniorów w czerwonych T-shirtach Caritas Diecezji Radomskiej. To uczestnicy projektów „Caritas Seniorom – Seniorzy Caritas” oraz „Na codzienne zakupy”.

– Jesteśmy nad zalewem na Borkach. Mamy tu przedstawicieli trzech Parafialnych Zespołów Caritas. Są wśród nas wolontariusze – opiekunowie, jak i nasi podopieczni. Zaraz wyruszymy na spacer z kijkami. Spotykaliśmy się już z seniorami w różnych parafiach i trochę działań tego typu mamy już zrealizowanych. Chcemy pokazać seniorom, że oni też coś mogą zrobić. Ważne, żeby wyszli z domów, aktywizowali się, żeby coś z siebie dawali – mówi Anna Lis, sekretarz radomskiej Caritas, koordynator projektów dla seniorów.

Z akcji radomskiej Caritas nie kryją zadowolenia jej uczestnicy.

– Trzeba ruszać się zamiast narzekać. Chcę prowadzić zdrowy tryb życia i chcę być sprawniejsza. Ważne też, że robi się coś w grupie i jest się z osobami, z którymi się współpracuje, a także że czas można spożytkować dla swojego zdrowia. – mówi o seniorach Barbara Pokorska, prezes Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii pw. św. Teresy na radomskich Borkach.

Więcej na stornach diecezjalnych mediów: