Święci dla Niepodległej

W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych katecheci oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach na terenie parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy zorganizowali Apel ku czci świętych.

W tym roku nawiązując, do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas VII w przedstawieniu pt.: „Święci dla Niepodległej” ukazali świętych Polaków, którzy zapisali się na kartach polskiej historii. Nie zabrakło scen chrztu Polski oraz sprowadzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

– Uczniowie przebrani za poszczególnych świętych, m.in. św. Jadwigę Królową, św. Stanisława Kostkę, św. Kazimierza, bł. Karolinę czy bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, ukazywali ich niezwykłą rolę w dziejach naszego narodu. Wbrew zachodnim trendom, co roku chcemy promować świętość, czystość i dobro, czego świadectwem są uczniowie ubrani na biało oraz liczne prace w konkursie plastycznym na temat „Mój święty patron” – mówi ks. Karol Kostecki, katecheta w PSP nr 13 w wikariusz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach.

Zdjęcia: ks. Karol Kostecki