Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2017

Miłosierdzie jest jedno – to tegoroczne hasło akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, którą już po raz 23. organizuje Caritas w Polsce wraz z Prawosławnym Ośrodkiem Miłosierdzia ELEOS i Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Świece rozprowadzanie będą we wszystkich parafiach od pierwszej niedzieli Adwentu (od 3 grudnia).

– Ponownie mamy okazję włączyć się w tę inicjatywę. Nabywając świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, wspieramy programy leczenia, programy opieki nad osieroconymi i pozostawionymi bez opieki, dożywiania i letniego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz inne dzieła radomskiej CARITAS. Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o młodych. Zachęcamy do nabycia. – ks. Robert Kowalski i ks. Damian Drabikowski, Caritas Diecezji Radomskiej.