I. Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

Dzień Chorego. Kaplica szpitalna w Radomiu. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl
    Kiedy:
    25 lipiec 2021, niedziela całodniowy
    2021-07-25T00:00:00+02:00
    2021-07-26T00:00:00+02:00

„Droga babciu, drogi dziadku, bliskość Pana da siłę, także najbardziej kruchym spośród nas, aby wyruszyć w nową drogę: drogami marzeń, pamięci i modlitwy” – pisze Franciszek w orędziu na I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który w tym roku będzie przypadał w niedzielę, 25 lipca.

Jak informuje watykańska Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia:

„Na pierwszym miejscu zdecydowaliśmy się podkreślić lokalne obchody tego Dnia, aby zagwarantować, że jego radosny przekaz rzeczywiście dotrze do każdego dziadka, babci i każdej osoby starszej, nawet tych najbardziej osamotnionych. Z tej perspektywy szczególnie istotne byłoby, aby wszyscy dziadkowie i babcie od swoich wnuków, a inne samotne osoby starsze ze wspólnoty lokalnej za pośrednictwem młodzieży, otrzymały ogłoszone dziś orędzie – „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni” (por. Mt 28, 20). Właściwe byłoby także, by w niedzielę 25 lipca, przypadającą tuż przed liturgicznym wspomnieniem świętych Joachima i Anny, dziadków Jezusa, w każdej parafii jedna z Mszy św. była poświęcona dziadkom i osobom starszym”.