Kongres „Szlachetni Polacy w Służbie Zdrowia”

Kiedy:
29 wrzesień 2018, sobota@9:45 – 14:00
2018-09-29T09:45:00+02:00
2018-09-29T14:00:00+02:00
Gdzie:
SWPZZPOZ im. dr Barbary Borzym
Krychnowicka 1
26-607 Radom
Polska

Duszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Radomskiej Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich O. „Ziemi Radomskiej” Katolickie Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych w Radomiu zaprasza na Kongres pod hasłem: „Szlachetni Polacy w Służbie Zdrowia”, który odbędzie się 29 września 2018 r. w SWPZZPOZ im. dr Barbary Borzym (Radom, ul. Krychnowicka 1)

Wydarzenie Kongresu wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ten sposób pragniemy uczcić wkład przedstawicieli Służby Zdrowia w odzyskanie i kształtowanie wolności polskiego narodu.

W czasie zorganizowanej w tym celu konferencji zostaną przedstawione sylwetki szlachetnych pracowników Służby Zdrowia z regionu radomskiego m.in. Jerzego Borysowicza i Bohdany Kijewskiej.

Miło nam będzie Państwa gościć na naszym spotkaniu i wspólnie uczcić pamięć o wybitnych przedstawicielach zawodów medycznych z naszego miasta.

Z serdecznym pozdrowieniem

ks. Konrad Wójcik
Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia

Jadwiga Kazana
Prezes KSLP O. „Ziemi Radomskiej”

Halina Boniecka
Prezes KSPiP w Radomiu

Plan Kongresu:

• 9.45 – powitanie uczestników – Szpital Psychiatryczny w Radomiu, ul. Krychnowicka 1
  • 10.00 – część I – „Szlachetni lekarze”
    • lek. Grażyna Rybak – „Bł. Ewa Noiszewska”
    • dr n. med. Robert Wiraszka – „Szlachetni lekarze radomscy”
  • 11.00 – przerwa kawowa
  • 11.15 – część II – „Szlachetne pielęgniarki”
    • lek. Lucyna Wiśniewska – „bł. Rozalia Celakówna”
    • dr Bożena Kosińska – „Bohdana Kijewska”
  • 12.15 – zakończenie konferencji
  • 12.30 – Msza święta – w kościele Miłosierdzia Bożego z uszanowaniem relikwii bł. Ewy Noiszewskiej i bł. Marty Wiecka.