XXXII. Olimpiada Teologii Katolickiej – Płock 2021-2022 – etap diecezjalny

9 marzec 2022, środa@9:00 – 13:00
2022-03-09T09:00:00+01:00
2022-03-09T13:00:00+01:00

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Radomskiej informuje, że etap diecezjalny  XXXII. Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem Oblicza Miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła dla uczniów szkół średnich, odbędzie się w środę, 9 marca 2022 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu (ul. Młyńska 23/25).

PROGRAM:

• od 9.30 – rejestracja uczestników (przy auli bł. ks. A. Rewery; I pietro)
  • Konkurs odbędzie się w auli bł. ks. A. Rewery
    • modlitwa i zagadnienia organizacyjne
    • rozwiązywanie testu OTK
    • poczęstunek
    • spotkanie z przedstawicielami Katolickie Uniwersytetu Lubelskiego
  • ok. 12.30 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Etap diecezjalny Olimpiady zostanie przeprowadzony w formie tradycyjnej, czyli w postaci papierowego testu. Należy pamiętać o zachowani obowiązujących przepisów sanitarnych.

Zgodnie z załącznikiem nr 2 Regulaminu OTK (do pobraniadla osób przebywających na kwarantannie lub w izolacji jest możliwość przystąpienia do testu w formie zdalnej, po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby. Forma zdalna jest formą nadzwyczajną i podlega pewnym ograniczeniom (m.in. zostaje skrócony czas na rozwiązanie testu).

Uczniowie przebywający na kwarantannie lub w izolacji chcący uczestniczyć w Olimpiadzie w formie zdalnej, zgłaszają taką informację do swoich katechetów. Ci następnie przekazują tę informację do swoich komitetów diecezjalnych.  Odpowiedzialni za Olimpiadę w diecezji zgłaszają taką informację do Pełnomocnika Komitetu Głównego OTK w Płocku do 8 marca 2022 r.