Święcenia kapłańskie

Henryka Sienkiewicza 13
26-610 Radom
Polska

W sobotę, 29 maja, Biskup Marek Solarczyk udzieli święceń święceń prezbiteratu 6 diakonom. Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne, w uroczystości w katedrze będzie mogła wziąć ograniczona liczba wiernych oraz kapłanów. Podajemy komunikat Biskupa Radomskiego oraz informacje porządkowe.

Czcigodni Księża,
Drogie Osoby Życia Konsekrowanego,
Umiłowani Diecezjanie

W sobotę, 29 maja br., o godzinie 10.00, w Radomskiej Katedrze udzielę święceń prezbiteratu 5 diakonom naszego Seminarium Duchownego oraz diakonowi z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w  Radomiu.

Dziękujemy Panu Bogu za tych 6 nowych kapłanów. Dziękuję Rodzinom, w których wzrastały te powołania, wspólnotom parafialnym, z których wychodzą nowi księża oraz Wychowawcom i Profesorom Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu za kształtowanie serc i umysłów naszych alumnów.

Bardzo proszę Was Siostry i Bracia o modlitwę w intencji neoprezbiterów oraz o dar nowych powołań do służby Bożej. Szczególnie intencję tą polecam pamięci członków Kół Różańcowych na miesiąc czerwiec.

Biskup Marek Solarczyk

Informacje porządkowe dotyczące święceń (dla kapłanów)

• Ze względu na epidemię i obowiązujące w niej limity wiernych, w kościele na święceniach w Katedrze może być ograniczona liczba wiernych oraz kapłanów.
  • Koncelebra – Zarząd Seminarium oraz Proboszczowie diakonów.
  • Obrzęd nałożenia rąk i przekazania znaku pokoju – tylko koncelebransi.
  • Udział we  Mszy świętej w ławkach – ograniczone grono imiennie zaproszonych kapłanów.

Wszystkich pozostałych prosimy o modlitwę i łączność duchową.

Planowana jest transmisja z uroczystości święceń.