XI. Konkurs Bożonarodzeniowy na najładniejszą i najciekawszą szopkę Diecezji Radomskiej

Bożonarodzeniowe dekoracje 2020. Foto: www.diecezja.radom.pl

Zapraszamy do udziału XI. Konkursie Bożonarodzeniowym na najładniejszą i najciekawszą szopkę Diecezji Radomskiej.

Mamy nadzieję, że również i w tym roku – mimo pandemii – w „Galerii Bożonarodzeniowej” znajdzie się wiele pięknych i ciekawych dekoracji z jak największej liczby parafii naszej diecezji.

Jak będą w tym roku wyglądać parafialne szopki bożonarodzeniowe? Czy będą w nich nawiązania do staropolskich motywów, a może do groty z Betlejem lub stajenki, którą zbudował św. Franciszek w Greccio?

Nasz konkurs wpisuje się w ogólnopolską akcję #PolskieStajenki.

Zdjęcia prezentujące szopki bożonarodzeniowe można przesłać do 4 stycznia 2022 r. na adres: konkurs@diecezja.radom.pl. Przyjmujemy po 3 zdjęcia danej dekoracji; format zdjęcia dowolny. Prosimy również o podanie krótkiego opisu zawierającego informacje m.in. o:

• kościele lub miejscu, gdzie wykonano zdjęcie,
  • „budowniczych” dekoracji,
  • oraz imię i nazwisko Autora zdjęć.

Na stronie Portalu Diecezji Radomskiej (www.diecezja.radom.pl) jest założona „GALERIA BOŻONARODZENIOWA tegorocznych dekoracji.

Zdjęcia będzie też można oglądać na facebook’owym profilu diecezji (www.facebook.com/diecezjaradom), gdzie poprzez kliknięcie różnych opcji „Lubię to!” będzie można dokonać oceny zdjęć. Zwycięży dekoracja, której suma głosów oddanych na trzy przesłane zdjęcia będzie największa.

Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w niedzielę 9 stycznia 2021 r.