Zgłoszenia do XIII. edycji Nagrody im. Św. Kazimierza

Ks. Edward Poniewierski odbiera Nagrodę im. Św. Kazimierza - rok 2017. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

– Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zgłaszania kandydatów w XIII. edycji Nagrody im. Św. Kazimierza, przyznawanej co roku podczas „Kazików” – obchodów święta ku czci patrona miasta. – zachęcają członkowie Komisji Konkursowej Nagrody im. św. Kazimierza.

Termin zgłaszania kandydatów rozpoczyna się w czwartek, 4 lutego i upływa w środę, 17 lutego 2021 r. Należy przy tym pamiętać o wypełnieniu właściwego wniosku, który można pobrać na stronie internetowej www.resursa.radom.pl. Wnioski można składać osobiście – w sekretariacie „Resursy Obywatelskiej” lub przesłać za pośrednictwem poczty (decyduje data stempla pocztowego). Według obowiązujących regulacji kandydatów zgłaszać mogą: instytucje kultury, szkoły artystyczne, inne podmioty działające na rzecz kultury.

– Nagrodę im. Św. Kazimierza mogą otrzymać osoby, stowarzyszenia lub organizacje, które wykazały się w roku poprzednim, czyli 2020, wybitnymi dokonaniami w dziedzinie popularyzacji historii i tradycji Radomia oraz dziedzictwa kulturowego naszego miasta. Warto podkreślić, że Komisja Konkursowa szczególną uwagę zwraca na to, czy wskazane we wniosku działania i osiągnięcia kandydata dotyczą konkretnie minionego roku oraz jaka była liczba odbiorców podjętych przez niego inicjatyw. – informuje Maciej Zwierzyński, z Działu promocji OKiSz „Resursa Obywatelska” w Radomiu.

Nagroda im. Św. Kazimierza. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Dotychczas Nagrodę otrzymały następujące osoby, stowarzyszenia, bądź organizacje:

• Społeczny Komitet Ratowania Zabytków Radomia (2009)
  • Społeczny Komitet Ratowania Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego (2010)
  • Przemysław Bednarczyk (2011)
  • Renata Metzger i Mirosław Mazurkiewicz (2012)
  • dr Sebastian Piątkowski (2013)
  • Bractwo Kurkowe św. Sebastiana (2014)
  • Katarzyna Posiadała (2015)
  • Marcin Kępa (2016)
  • ks. Edward Poniewierski (2017)
  • dr Adam Benon Duszyk (2018)
  • Klasztor oo. Bernardynów w Radomiu (2019)
  • Fundacja „Ars Antiqua Radomiensis” (2020)

Wręczenie Nagrody im. Św. Kazimierza odbędzie się podczas tegorocznych „Kazików”, które odbędą się w pierwszym tygodniu marca.

Wszelkich informacji udziela pracownik Działu Dziedzictwa Kulturowego „Resursy”, pan Paweł Puton, (E: pawel.puton@resursa.radom.pl, T: +48 788 806 037).