Zmarł Ks. prał. Stanisław Madej

Śp. Ks. prał. Stanisław Madej (1931-2020). Foto: ks. Z. Niemirski / FOTO Gość

Informujemy, że w dniu 29 września 2020 r. zmarł ks. prał. Stanisław Madej, emerytowany Proboszcz parafii św. Łukasza w Drzewicy.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą świętą w piątek, 2 października, o godzinie 12.00, w parafii św. Łukasza w Drzewicy. Po Mszy św. pochowanie ciała na miejscowym cmentarzu.

Ks. prał. Stanisław Madej urodził się 14 maja 1931 roku w Daleszewicach.

Święcenia kapłańskie przyjął 17 czerwca 1956 r. w Sandomierzu.

Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Pionki – św. Barbary, Ćmielów, Białobrzegi Radomskie, Opatów, Starachowice – Świętej Trójcy.

Jako proboszcz duszpasterzował w parafiach: Chotcza, Krynki i Drzewica. Po przejściu na emeryturę w 2006 r. pozostał jako rezydent w parafii Drzewica.

Przypominamy, że wszyscy kapłani diecezjalni zobowiązani są do sprawowania jednej Mszy Świętej za każdego zmarłego biskupa i prezbitera diecezji radomskiej (zob. Dokumenty II Synodu Diecezji Radomskiej, nr 480).

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie… +