BOGUCIN - Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbe

Święta zniesione: 09:00 , 09:00 , 18:00 , 18:00(17.00 zima),
Dni powszednie: 06:30Adwent, 18:00(17.00 zima),

Rys historyczny:

Wioska Bogucin powstała w pierwszej połowie XIX w. w lasach należących do właścicieli Policzny. Także pod względem kościelnym należała do parafii Policzna. Parafia została tu erygowana 1 stycznia 1991 r. przez bp. Edwarda Materskiego z wydzielonych wiosek parafii Po­liczna i św. Barbary w Pionkach. Kościół według projektu arch. Tadeusza Derlatki zbudowany został w latach 1983-1985 staraniem ks. Jana Kruka i ks. Bogdana Piwko. W 1988 r. bp Adam Odzimek poświęcił kościół. Jest to budowla murowana z czerwonej cegły, jednonawowa.

Do parafii należą: Anielin, Bogucin, Brzustów, Kresna Dąbrowa