Caritas: Pamiętajmy o osobach starszych

614

– W związku z epidemią koronawirusa osoby starsze są najbardziej zagrożoną grupą społeczną i w związku z tym potrzebują naszej pomocy. –  czytamy na stronie Caritas Diecezji Radomskiej i zachęca do włączenia się w akcję „Kromka Chleba dla Sąsiada”.

– Zachęcamy głównie osoby młode do niesienia pomocy seniorom. Rozejrzyjmy się czy w naszym otoczeniu nie ma takich osób, którym możemy pomóc np. robiąc zakupy. Zapytajmy najbliższych sąsiadów czy nie potrzebują pomocy, nie zostawiajmy ich samych i bezbronnych. Zachęcamy do okazywania sąsiedzkiej troski i pomocy dla seniorów. Nasza pomoc, gest, niewiele nas kosztuje, lecz dla nich będzie nieocenionym wsparciem. – apelują wolontariusze Caritas.

Przypominamy osobom w podeszłym wieku, by unikały dużych skupisk ludzkich, w tym również sklepów.


Jednocześnie radomska Caritas informuje, że planowana na 20-21 marca 2020 roku Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak. Pomagam!” nie odbędzie się i zostanie zorganizowana w innym dogodnym terminie. „Decyzja ta została podjęta z uwagi na negatywną ocenę stanu bezpieczeństwa wynikającą z analizy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i jest zgodna z oczekiwaniem Caritas Diecezjalnych, sieci handlowych i administracji publicznej”.